Новини

Уряд України не планує вводити експортне мито на олійні і соняшникову олію - голова Мінагропрода

06.07.2011 13:35

Кабінет міністрів України не планує введення експортних мит на олійні культури і соняшникову олію, завірив міністр аграрної політики і продовольства Микола Прісяжнюк.

"На сьогодняшній день поки що не планується введення експортного мита на рапс, сою, соняшник і соняшникову олію", - повідомив він на брифінгу в Києві 6 липня.

Міністр підкреслив, що Мінагропрод, як і раніше, виступає проти обмеження експорту сільгосппродукції за допомогою вивізних мит.

Як повідомив днями ряд ЗМІ, Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір запропонувати ввести експортне мито на жито, овес, гречку і просо, соєві боби; насіння рапсу і соняшникову олію. Раніше Україна з 1 липня до 1 січня 2012 р. ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше Eur17 за тонну), кукурудзи (12%, але не менше Eur20 за тонну) і ячменю (14%, але не менше Eur23 за тонну). Учасники аграрного ринку неодноразово висловлювалися проти введення мита на експорт зерна, заявляючи, що це приведе до значного зниження внутрішніх цін на нього і збитків аграріїв. Україна є одним з найбільших виробників соняшникової олії у світі.

Інтерфакс-Україна

Розроблено:

VitGroup - web design & development in L'viv