Новини

Серенада соняшникової долини

13.02.2012 17:43

Виробництво рослинної олії останніми роками стабільно збільшується. Приміром, в I кварталі 2011 року порівняно з аналогічним періодом 2010-го темп приросту виробництва соняшникової олії в Україну склав 12%, імпорту - 18%, а обсяг експорту зріс на 40%.

Безумовно, цей бізнес потребує істотних капіталовкладень і сил, але в той же час і рентабельність показує не менше 20%. Причому міні-завод з виробництва рослинної олії може окупитися всього за 5-6 місяців. Найбільш придатними регіонами для розвитку даного бізнесу в нашій країні вважаються степові регіони, такі як Миколаївська, Херсонська, Одеська області. Саме вони вигідно відрізняються базою сировини і розвиненою портової інфраструктурою.

Аграрії не прогнозують зниження обсягів сировини для виробництва масложирової продукції. Руслан Швець стверджує: «Збереження позицій по вирощуванню соняшника в 2012 р. - досить серйозне досягнення, у зв'язку з погодними умовами осені-зими 2011-2012 рр.. Восени не випало достатньої кількості опадів для росту культур, що значно зменшить урожай озимих зернових. Соняшнику вдасться утримати обсяг сировини за рахунок пересіву його як більш стійкою культури на місцях посіву пшениці». З ним згодні і в асоціації «Укроліяпром»: «Соняшник, поступаючись тільки кукурудзі, є однією з найбільш високорентабельних культур».

AgroNews

Розроблено:

VitGroup - web design & development in L'viv