Новини

Олії багато не буває

17.07.2012 12:18

Ціни на соняшникову олію є в поточному сезоні дуже привабливими в порівнянні з іншими маслами. Але незважаючи на істотне підвищення попиту, соняшникова олія все ще дешевше інших аналогів, наприклад соєвого.

За оцінками компанії Oil World (Німеччина), Україна і Росія мають у своєму розпорядженні в цілому 300-350 тис. т соняшникової олії, яку вони можуть продати на світовому ринку в липні-вересні, що буде робити істотний тиск на ціни.

Знижувальний вплив також має інформація про гарні перспективи нового врожаю соняшника. В результаті, споживачі не відчувають потребу форсувати закупівлю олійної на світовому ринку.

Аналітики вважають, що в липні-вересні соняшникова олія не втратить свою цінову привабливість, тим більше що на ринку відчувається дефіцит конкуруючих масел і жирів, а перспективи виробництва сої в США погіршуються.

Ціни на продукцію соняшникового комплексу залишаться на низькому рівні до кінця 2011/12 МР, а також у новому сезоні, якщо не відбудеться погіршення погодних умов.

Рекордний обсяг запасів на початок 2012/13 МР буде сприяти підвищенню пропозиції. Світове виробництво досягне рекордного рівня попереднього сезону - 14,9 млн. т.

Очікується, що як мінімум на початок 2013 р. соняшникова олія буде активно пропонуватися на ринках країн Північної Африки та Азії.

AgroNews

Розроблено:

VitGroup - web design & development in L'viv