Новини

Україна: що буде з ціною на соняшник?

19.09.2012 16:30

За даними експертів ІА «АПК-Інформ», на ринку насіння соняшника на даний момент спостерігаються знижувальні цінові тенденції. Ініціаторами зниження цін виступають, головним чином, великі переробні підприємства, які, враховуючи кон'юнктуру експортного ринку нерафінованої соняшникової олії, вважають за доцільне знизити закупівельні ціни на сировину або до стабілізації цінової ситуації на ринку олії повідомляють про тимчасове припинення закупівель.

Так, на поточний момент, закупівельні ціни основної частини підприємств варіюються в межах 4400-4650 грн./т СРТ, середні закупівельні ціни на олієнасіння на умовах EXW озвучуються в межах 4350-4550 грн./т.

Нагадаємо, що ще на початку тижня закупівельні ціни озвучувалися в середньому на 100 грн./т вище.
Відзначимо, що з початку сезону-2012/13 на українському ринку насіння соняшника спостерігалася стійка тенденція зростання цін. Дана ситуація обумовлена ​​низкою факторів. Основною причиною такого стрімкого зростання цін на соняшник фахівці компаній називають прогноз невисокого, по відношенню до наявних потужностей з переробки насіння соняшника, врожаю. Урожай насіння соняшника, за попередніми прогнозами ІА «АПК-Інформ», в 2012/13 МР складе 8,8-8,9 млн. тон. При цьому наявні та проектні потужності з переробки соняшника в Україні в поточному сезоні зросли до 10,4 млн. тон.

Фахівці компаній на даному етапі не беруться давати прогнози подальших перспектив розвитку цінової ситуації на ринку, але сходяться на думці, що рівень цін на олієнасіння на внутрішньому ринку будуть залежати від розвитку цінової ситуації на світовому ринку рослинних олій і супутніх ринках.

АПК-Інформ

Розроблено:

VitGroup - web design & development in L'viv