Протягом найближчих 10 років обсяги імпорту Китаєм соняшникової олії можуть перевищити 1 млн. тонн

11.10.2013 13:32

На даний час, споживання соняшникової олії в Китаї зростає високими темпами, при цьому внутрішнє виробництво соняшника в країні скорочується, що обумовлює необхідність збільшення обсягів імпорту даного виду масла. Про це учасникам міжнародної конференції "Oilseeds & Oils - 2013", розповів представник великої китайської компанії Sinopharm Кріс Вонг.

За оцінкою експерта, в 2013 р. Китай імпортує не менше 420 тис. тонн соняшникової олії, а внутрішнє виробництво даної продукції не перевищить 126 тис. тонн (для порівняння: у 2012 р. імпорт склав 105 тис. тонн, а внутрішнє виробництво 364 тис. тонн).

"При цьому не менше 90% імпортованого Китаєм в ц.р. соняшникової олії складе продукція українського походження", - зазначив К.Вонг .

На думку експерта, у найближчі 5 років імпорт соняшникової олії Китаєм складе не менше 500 тис. тонн на рік, а через 10 років - може перевищити 1 млн. тонн.

Нагадаємо, що компанія Sinopharm на даний час є найбільшим імпортером соняшникової олії в Китай . Компанія була першим постачальником соняшникової олії українського походження на китайський ринок (у 2010 р.). У найближчих планах Sinopharm збільшення в 2014 р. обсягів закупівлі соняшникової олії з України, а також з інших країн Причорноморського регіону.


АПК-Інформ

Розроблено:

VitGroup - web design & development in L'viv