Заява керівництва ПП “Оліяр”
На веб-сайті https://latifundist.com/ за веб-посиланням https://latifundist.com/novosti/55610-oliyar-nepravomerno-zablokiroval-rabotu-troitskogo-meza-vyvozit-syre-i-produktsiyu–vladimir-varenik 23.06.2021р. о. 10.00 год. опубліковано статтю під найменуванням «Олияр неправомерно заблокировал работу Троицкого МЭЗа, вывозит сырье и продукцию — Владимир Вареник».
Приватне підприємство «Оліяр» ознайомившись із даною публікацією вбачає за необхідне ознайомити громадськість із фактичними обставинами подій, які мали місце з 14 по 22 червня 2021 року.
Так, згідно з ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 14.06.2021 року ПП “Оліяр” прийняло на відповідальне зберігання насіння соняшника в кількості 2 361,6 тон.
Зазначена ухвала прийнята в межах кримінального провадження №12021130000000077, яке зареєстровано слідчим управлінням ГУНП в Луганській області 24 лютого 2021 року за зверненням ПП “Оліяр” за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великих розмірах) про те, що директор ТОВ «ТД Агродар» Супруненко А.В. за участю Вареника В.Б., який є директором ТОВ «Агро кепітал груп ЛТД» шляхом обману заволоділи грошовими коштами ПП «Оліяр» в розмірі 36 253 057,38 грн.
Власне, у зв’язку із цим, на насіння соняшника, яке знаходилося на території Троїцького МЕЗ, і був накладений арешт, а подальшим зберігачем соняшника, у розмірі зазначеному вище, було визначено ПП “Оліяр”.
Володимир Вареник – директор “Агро кепітал груп ЛТД” у коментарі для сайту Latifundist.com заявив, що прийняття соняшника на зберігання відбувалось із блокуванням роботи Троїцького МЕЗ та залученням 200 працівників охоронної компанії, які перешкоджали роботі підприємства.
Попри такі твердження, Володимир Вареник не вказав, що після відмови добровільно виконати рішення суду безпосередньо перешкоджав процесу, зокрема за його вказівкою на території підприємства в м. Троїцькому перебували невідомі особи спортивної зовнішності в кількості 20 осіб, які, начебто, охороняли майно підприємства, проте, жодних підтверджуючих документів, які б засвідчували факт охорони та/або підставу перебування на території надано не було.
Внаслідок цього до виконання рішення були залучені правоохоронці, що провели повторний обшук в рамках кримінального провадження про шахрайство, в якому ПП “Оліяр” визнано потерпілим. Таким чином, жодних найманих працівників охоронної фірми, як про це повідомляв Володимир Вареник на території Троїцького МЕЗ не було.
Варто зазначити, що попередньо Володимир Вареник стверджував, нібито компанія “Агродар” вже забезпечила переробку та відвантаження продукції замовнику (ПП “Оліяр), втім починаючи з вересня 2019 року, попри здійснену попередню оплату, ТОВ “Торговий дім “Агродар” не виконало зобов’язання щодо поставки олії, а також не повернуло сплачених коштів, у розмірі 36 253 057,38 грн.
Втім як свідчать дані, розміщені в Єдиному державному реєстрі судових рішень, компанії Вареника В.Б. та Супруненка А.В. – ТОВ “Торговий дім “Агродар” та ТОВ “Агрофірма Престиж”, фігурують у ще декількох судових процесах через заборгованість у розмірі 13 020 111,2 грн. іншим суб’єктам господарювання, по яким існують незавершені виконавчі провадження.
Від імені керівництва ПП “Оліяр”,
заявляємо, що будучи компанією з багаторічним досвідом та цінностями, у своїй діяльності керуємось виключно принципами прозорості, законності, верховенства права та закону, використовуючи виключно правові методи вирішення будь-яких спірних ситуацій, а публікацію Володимира Вареника розцінюємо як спосіб прикриття власних протиправних дій по відношенню до ПП «Оліяр» та спробою дискредитації підприємства у ділових колах.