Зниження врожаю соняшнику і звуження ринків збуту негативно відіб’ються на експорті української соняшникової олії в 2015 році

Як стало відомо компанії “ПроАгро”, відносно скудний врожай соняшнику в Причорноморському регіоні в 2014 році досить негативним чином позначиться на експортному потенціалі причорноморських держав у першому півріччі 2015 року.

Сукупні обсяги переробки соняшнику в Україні і в Росії на олію і шрот в другому півріччі 2014 досягли історичного рекорду, склавши 7,26 млн. т. проти лише 7,16 млн. т. т роком раніше. Однак, на ринку спостерігається досить жвавий попит на продукцію українських і російських переробників. Тому можна припустити, що вельми скоро експортні запаси олії і шроту в обох країнах будуть переважно вичерпані, та  аж до збирання нового врожаю темпи їх експорту будуть залишатися досить стриманими.

Темпи виробництва соняшникової олії в обох країнах з грудня почали демонструвати ознаки сезонного зниження, яке, ймовірно, буде продовжуватися і в першому півріччі 2015 року. Уже в грудні в Україні і в Росії було перероблено лише 770 тис. т соняшнику, проти листопадових 850 тис. т – і листопад, швидше за все, стане піковим місяцем сезону за темпами переробки соняшнику. Це також різко менше 839 тис. т, перероблених в грудні 2013 року. Тим не менш, темпи переробки соняшнику в Україні і в Росії в перші три місяці 2014/15 маркетингового року були настільки високі, що навіть незважаючи на грудневий їх спад, сукупні обсяги виробництва соняшникової олії в них з початку сезону поки все ж перевершують торішні, складаючи 2,97 млн. т, проти 2,92 млн. т.

ПроАгро